KYK BORÇ SORGULAMA

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından verilen geri ödemeli bursunuzun borcunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) katkı kredisi ile eğitim yaşantınızı tamamladıktan sonra 2 yıl içerisinde ödemeniz gereken burs borcunuzun toplam tutarını ve ödeme planlamasını KYK borç sorgulama işlemi ile kolayca öğrenebilirsiniz.
KYK Borç Nereden Öğrenilir?
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü resmi web sitesinde yer alan e hizmetler sayfasındaki öğrenim/katkı kredisi borç sorgulama seçeneğine tıklayarak, ulaşacağınız uygulamada KYK borç sorgulama işlemlerinizi birkaç dakika içerisinde yapabilirsiniz. Bu sorgulama işleminizi yapabilmeniz için TC kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır.
KYK borç sorgulaması için TC kimlik numaranızı girip, güvenlik kodu doğrulamasını yaptıktan sonra açılan sonuç ekranında ilgili borç seçeneğine ara sekmesine tıklayarak borç detaylarını öğrenebilirsiniz. Almış olduğunuz KYK öğrenim kredisinin dönemli ödemelerinden oluşan toplam borcunuza ve ödeme takviminize dair tüm bilgileri detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Özellikle de tüm detayları ile yer alan bu ekranda yapmış olduğunuz ödemeleri de dönemleriyle birlikte öğrenebilirsiniz. KYK öğrenim kredisindeki geri ödemelerinizi Ziraat Bankası’ndan yapabilirsiniz.
KYK BORÇ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir