BAĞKUR BORÇ SORGULAMA

2006 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun aktif olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesi altında hizmet vermeye başlaması ile birlikte diğer sigorta kollarında olduğu gibi Bağ-Kur sigorta kolu da adını değiştirerek 4B sigortası olarak SGK çatısı altına girdi. SGK’ nın 4B sigorta mükellefi olan vatandaşlar artık SGK tarafından sunulan hizmetlerden ve fırsatlardan yararlanabilme imkanına sahip olabiliyor.
Online Bağ-Kur Borcu Sorgulama
Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun online hizmet anlayışı sayesinde artık Bağ-Kur sigortalısı da işlemlerini ve sorgulamalarını internetten yapabiliyor. Özellikle SGK’ ya borcu bulunan vatandaşların borç durumları ve miktarları ile ilgili olarak online sorgulama yapabiliyor. SGK resmi web sitesindeki web tahsilat uygulamasını kullanarak 4B sigorta mükellefleri Bağ-Kur borç sorgulama işlemi yapabiliyor.
Online web tahsilat uygulamasında Bağ-Kur 4b borç sorgulama için sorgu türüne 4B sigortalı ödemeleri seçeneğini, sorgu tipine sorgulanacak Bağ-Kur borç türünü seçmelisiniz. Bu sorgu tipi kısmında Bağ-Kur borcuna ilişkin olarak Bağ-Kur cari dönem, Bağ-Kur geçmiş dönem, Bağ-Kur SGDP ve Bağ-Kur TP seçeneklerinden ilgili sorgulamayı seçmelisiniz.
Daha sonra TC kimlik numaranız ile birlikte sayfadaki güvenlik kodu karakterlerini ilgili yerine yazarak borç sorgula yapabilirsiniz. Sorgulamanız sonucunda Bağ-Kur borcunuzun olup olmadığını varsa ne kadar olduğu, hangi döneme ait olduğu ve diğer borç bilgilerinizi en detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Bağ-Kur borcunuz için yapabildiğiniz bu sorgulamayı günün her saatinde mesai saati koşulu olmadan yapabilirsiniz.
BAĞKUR BORÇ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir