UEDAŞ BORÇ SORGULAMA

UEDAŞ, 2010 yılına kadar devlet tarafından işletilirken 2010 yılından itibaren özelleştirilmiştir. Eylül ayında yapılan özelleştirmeye üç şirketin yönetimine geçen UEDAŞ, eski sistemi sürdürerek abonelerine hizmet vermeyi sürdürmüştür.
UEDAŞ hizmet alanı
UEDAŞ, genel olarak Marmara Bölgesi’ni kapsamaktadır. Bursa, Çanakkale, Yalova ve Balıkesir olmak üzere elektrik ihtiyacını karşılayan UEDAŞ, verdiği kaliteli hizmeti online sistemlerle de arttırmış durumdadır. Öyle ki abonelerin işlemlerini daha rahat bir şekilde halletmesi için online olarak sorgulama sayfaları açan UEDAŞ, kendi işlerini de bu sayede hafifletmiştir.
UEDAŞ borç sorgulama nasıl yapılır?
UEDAŞ  üzerinden borç sorgulama yapmak için UEDAŞ’ın resmi internett sitesine giriş yaparak sorgulama ekranına ulaşmanız gerekir. Bu bölümde hangi elektrik borcunu sorgulamak istiyorsanız o aboneye ait bilgileri bilmeniz gerekmektedir. Faturanız üzerinde yazan işletme kodu ve abone numarası ile elektrik faturanızı sorgulayabilirsiniz. Bilgilerinizde eksik ya da hata yok ise sistemde kayıtlı güncel borç bilgileriniz sorgulamanın ardından sizlere gösterilecektir.
Elektrik borç sorgulamanın yanında elektrik hizmeti almak için başvuran kişilerin hizmetlerini sorgulayabileceği evrak sorgulama bölümü de bulunmaktadır. Bu sistem üzerinden de yine başvuru durumunuzu, evraklarınızın kabul edilip edilmediğini sorgulayarak öğrenebilir, iletişim merkezlerine gitmenize gerek kalmadan bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanında yaşadığınız herhangi bir sorunda 186 numaralı hattı aramanız yeterli olacaktır. Müşteri temsilcileri size gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.
UEDAŞ BORÇ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir