TC İLE SSK SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden çalışanlar ve emekli olmayanların sigortalı olması gerekmektedir. Türkiye’de çalışan herkesin sigortalı olması zorunlu kılınmıştır ve bu nedenle Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinde çalışan herkesin bir hesabı bulunduğu gibi her ay çalıştığı gün kadar prim bu hesaba işveren tarafından ödenmektedir.
SSK hakkında bilgi alma
Çalışan kişiler, sigortası ile ilgili her türlü bilgiyi alma şansına sahiptir. Bunun için E-Devlet kapısı üzerinden sorgulama hizmetleri tüm vatandaşlara sunulmuş durumdadır. Bu sistem üzerinden sigortalının tüm sigorta bilgilerini öğrenmesi ve sorgulama yapması mümkündür. Bunun için E-Devlet üyeliğinin olması yeterlidir. Üyeliği olmayan vatandaşların PTT aracılığı ile bu sisteme üye olması gerekmektedir. Aksi halde sorgulama bölümlerine erişim sistem tarafından engellenecektir.
TC ile SSK sorgulama
E-Devlet üyeliği olmayan kişiler için de internet üzerinden SSK bilgilerini sorgulamak mümkündür. Bunun için kişilerin T.C. kimlik numarasını bilmesi yeterlidir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun üzerinden yapılan SSK sorgulama üzerinden sigortalının hangi aylarda sigortasının ödendiğini görmesi mümkündür. Bunun için sorgulama sayfasına giriş yaptığınızda ilgili bölüme T.C. kimlik numarasını girmeniz ve ardından sorgulama butonuna tıklamanız yeterli olacak ve bunun ardından bilgileriniz size sunulacaktır. T.C. kimlik numarasını bildiğiniz herkes için bu sorgulamayı yaparak sigorta bilgilerine ulaşmanız mümkündür.
TC İLE SSK SORGULAMA İÇİN
E-DEVLET ÜZERİNDEN TC İLE SSK SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir