İMEİ SORGULAMA

Teknolojinin hakimiyetinde gelişmeye devam eden modern çağda akıllı cihazlar gibi pek çok teknolojik cihaz hayatımıza yön veriyor. Özellikle de dünya genelinde teknoloji alanındaki pazarın büyümesi ile birlikte son derece yaygın bir etkide bulunmaya başlayan yeni nesil teknoloji, Türkiye’de de büyük bir pazara sahiptir.
Günümüzde her cep telefonu ve akıllı tablet bilgisayar modeli üzerinde eşsiz bir İMEİ kodu bulunmaktadır. Cihaz üzerinde bulunan bu İMEİ kodu ömür boyunca cihazda kalır. International Mobile Equipment Identity’ nin kısaltılmış hali olan İMEİ Türkçe’ye Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği olarak çevriliyor. Cihazınızın İMEİ numarasını *#06# kombinasyonu ile öğrenebilirsiniz.

İMEİ Sorgulama Nereden Yapılır?

Ancak buna karşın pek çok kişi aldıkları cep telefonlarında ve akıllı cihazlarda İMEİ sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu yüzden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından gerçekleştirilen çalışma ile İMEİ sorgulama yapılabilecek bir uygulama geliştirildi. Size verdiğimiz bağlantıdan ulaşabileceğiniz bu uygulamadan kolayca elinizdeki cihazın İMEİ’ nin kayıtlı olup olmadığını ve diğer bilgilerin en güncel durumuna ve detaylarına tüm ayrıntıları ile ulaşabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Giriş yapmadan e devlet sistemindeki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu online uygulaması ile İMEİ sorgulama işlemi için İMEİ numarasını girmeniz ve güvenlik kodu karakterlerini ilgili yerine yazmanız gerekiyor. Bu sorgulama ile İMEİ durumunun kayıtlı olup olmadığını, kaynağını, marka ve model bilgilerini tüm ayrıntıları ile öğrenebilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir