5664 ARAÇ SORGULAMA

Araç alım ve satım sırasında alınacak aracın hasarlı olup olmadığını, üzerinde herhangi bir cezanın bulunup bulunmadığını öğrenmek artık internet sayesinde oldukça kolaydır. Araç astın alacak kişilerin mağdur olmaması adına devlet öncülüğünde faaliyete geçirilen bu sistemler sayesinde araç satın alacak kişiler, almak istedikleri araç ile ilgili istedikleri tüm bilgilere ulaşabildiği için herhangi bir mağduriyet yaşaması da söz konusu olmamaktadır. Bu konuda en çok ilgi gören sistemlerden birisi aracın herhangi bir kazaya karışıp karışmadığıdır. Bu konuda 5664 nolu sms sistemi kullanıcılara oldukça yardımcı olmaktadır.
5664 nedir?
5664 kısa mesaj servisidir. Bir araç hakkında herhangi bir hasarın olduğunu, kaza yapıp yapmadığını, kasko durumunu ve trafik poliçesinde herhangi bir sorun olup olmadığını vatandaşlara bilgilendiren sistemdir. Bunun için kullanıcılar her bir durum için tek tek mesaj atmalıdır.
5664’ten nasıl yararlanılır?
Aracın hasarlı olup olmadığını plakayı yazarak, kaza yapıp yapmadığını KTT yazıp plakayı yazarak, trafik poliçe durumunu sorgulamak için trafik yazarak, kasko durumunu sorgulamak için kasko yazarak 5664’e göndermeniz gerekmektedir. tüm operatörlerin desteklediği bu bilgi servisinde her mesaj ücretlendirilmektedir. Ücret, tüm tarifelerde geçerlidir ve sms başına 4.00 TL’dir.
5664’ten alınacak bilgiler, kayda geçmiş bilgilerdir. Öyle ki bir kişi kazanın ardından herhangi bir tutanak tutmadan aracı kendi tamir ettirmişse bu kaza hakkında bilgi almak bu sistem üzerinden mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir