SAĞLIK YARDIMI TALEP VE TAAHHÜT FORMU

Sağlık yardımı talep ve taahhüt formu sağlık sigortası yaptıran kişilerin doldurması gereken bir formdur.Sağlık sigortası kapsamına giren kişilerin tümü doldurmak zorundadır.Örneğin anne,baba, eşi,çocukları gibi bunlar formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak sosyal güvenlik kurumuna gönderilir.

Bu form bakmak zorunda olan bakmakla yükümlü olan kişilerin sağlık güvencesinden yararlanması için zorunludur. Bakmakla yükümlü olduğu çocuklar eğer öğrenci ise öğrenci belgelerinide sağlık yardımı talef ve taahhüt formuna eklmeleri gerekmektedir.Birden çok çocuk olduğu takdirde formdaki ilgili bölümlere ayrı ayrı alt alta çocuklara ait tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılmalıdır.

Kişinin bakmakla yükümlü olduğu çocuğu yurt dışında öğrenci ise Türkçeye çevrilmiş onaylı öğrenci belgesinini sağlık yardımı talep ve taahhüt formuna eklemek zorundadır.Sağlık yardımı talep ve taahhüt formunda yazılan bilgilerin gerçekliği beyan eden kişinin sorumluluğundadır.Eksik yada yanlış bilgi verildiği takdirde sosyal güvenlik kurumu savcılığa suç duyurusunda bulunabilir.O yüzden kişinin formu doğru net ve düzgün ve titiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir