FACEBOOK CEZA SORGULAMA

Facebook kullanıcısı olan kişilerin ceza alabilmesi mümkündür. Facebook cezaları genelde sistemden hesabın silinmesi ile gerçekleşmektedir ve gerek hesap gerek gruplara yönelik Facebook ceza uygulamaları oldukça sıkı bir şekilde kontrol edilmektedir.

Kişilerin Facebook ceza sorgulama gibi herhangi bir işlem yapabilmesi mümkün değildir fakat herhangi bir hesabın ya da grubun cezalı olup olmadığını öğrenmek isteyen kişilerin bu konuda direkt sorgulama yapması gerekecektir. Sorgulama yapılmasında isteyen kişilere ilgili hesap bilgileriyle sisteme erişim sağlaması ya da grup ceza sorgulama işlemleri için grubun aranması yeterli olacaktır.

Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sistemde üyelik ile oturum açılabiliyorsa üyelik ceza almamıştır. Aynı şekilde yapılan aramalar sonrasında kişilerin gruba ulaşabilmesi halinde ise yine grubun engellenmediği ve sistemler kaldırılmadığı görünebilir. Facebook cezalarında tamamen silme işlemleri yapıldığından dolayı ceza alan bir gruba, kişiye ya da bir sayfaya erişilebilmesi mümkün değildir. Bu bakımdan kişilerin ceza sorgulama sırasında Facebook üzerinden arama yaparak erişim sağlayıp sağlamadığını kontrol etmesi gerekecektir. Böylece herhangi bir sorun olmadan kişiler cezaları ile ilgili kolay bir şekilde denetim yapabilir.

Facebook cezası alan bir kişi ya da grup için yapılabilecek herhangi bir işlem yoktur. Sistem tarafından verilen cezaların kesinlik taşıması bu konuda herhangi bir işlem yapılmasını önlemektedir. Ceza alan kişilerin tekrar profili ya da sayfayı kullanabilmesini mümkün olmadığından dolayı bu konuda kişilerin site kurallarına uygun bir şekilde hareket etmesi gerekmektedir. Aksi halde çeşitli mağduriyetler yaşanabileceği gibi kişilerin yüksek beğeni alan sayfalarının kapatılabilmesi dahi mümkün olabilmektedir.

Tüm işlemlerin Facebook sayfasına giriş yaparak sizler de gerçekleştirebilirsiniz. Destek almak istediğiniz durumlarda ise site üzerinde yer alan destek bölümlerinden Facebook ile iletişime geçebilir ve personellerden konuyla ilgili yardım talebinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda sitede yer alan kullanım koşullarını okuyarak da profil ve sayfa yönetimleri ile ilgili şartları öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir