MESLEK KURSU SORGULAMA

İŞKUR, iş sahibi olmak isteyen işsizlere ve işten ayrılarak yeni bir iş arayan başvuru yapıp kayıt oluşturan işsizlere meslek edindirme kursları ile yeni iş olanaklarından yararlanma fırsatı sunmaktadır.  İŞKUR bulunulan bölgenin yapısını da araştırarak hangi sektörde kalifiye elemana ihtiyaç duyulduğunu belirlemekte ve bu yönde meslek kursları açmaktadır.

Kursiyerler kurs boyunca cüzi bir miktar harçlık almakta, yemek ve yol giderleri de kurum tarafından karşılanmaktadır. İŞKUR meslek kursları hakkında bilgi almak için İŞKUR’un resmi internet sayfasından sorgulama yapılabilmektedir. Ancak sayfaya olan ilgiden kaynaklanan yığılmalara karşı meslek edinme kursu sorgulama işlemleri için aşağıdaki link değerlendirilebilir. Link açıldığında sayfa üzerinden belirtilen boşluklar istenilen bilgiler ile doldurularak sorgula tuşuna basarak meslek kursu sorgulama işlemleri tamamlanabilir.

E devlet sistemi tarafından verilen sorgulama hizmeti sayesinde meslek kursu sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. E-devlet şifresine ihtiyaç duyacağınız hizmet için PTT şubelerinden e-devlet şifresi almalısınız. Bazı durumlarda linkte yoğunluktan kaynaklanan açılmama durumunda bir süre bekledikten sonra yeniden deneyiniz.

MESLEK KURSU SORGULAMA İÇİN :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir