MALİYE BORÇ SORGULAMA

Maliye borç sorgulama ülkemizden vergi ile ilgili işlemlerin yapıldığı tek adres olan gib.gov.tr resmi web sitesi ve bağlantıları üzerinden yapılmaktadır.İnternet vergi dairesi bölümü içerisinde mükelleflere ait vergi borcu sorgulama işlemlerinin yapıldığı alan borç bilgilendirme servisidir.

Bu servis tamamen ücretsiz olup kimlik ve nüfus bilgileri girilerek maliye borç sorgulama yapılmaktadır. Gelir idaresi tarafından yürütülmekte olan vergi konuları ve bilgilendirme servisi tamamen vatandaşlarımızın devlete karşı olan vergi yükümlülüklerini güncel, kolay ve en kısa yoldan öğrenip, sorgulayıp ve kredi kartı vasıtasıyla ödeme yapmaları amacını taşımaktadır.

Maliye borç sorgulama işlemini Maliye Bakanlığı sayfasından yapılmamaktadır. Bu sorgulama yine internet vergi dairesi uygulaması sayesinde yapılmaktadır. Ancak Maliye Bakanlığı sitesinde yönlendirme linkleri bulunmaktadır.Sizlerde borç sorgulama yaparak vergi borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bu sayede var olan borcunuzdan dolayı  herhangi bir gecikme zammı ve faize katlanmak durumunda kalmazsınız. Borçlarınızdan zamanında haberdar olduğunuz için gereken itiraz ve ödeme işlemlerini vakit geçirmeden yapabilirsiniz.

MALİYE BORÇ SORGULAMA İÇİN :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir