HGS CEZA SORGULAMA

HGS ceza sorgulama ve HGS geçiş ihlali sorgulama yapmak için PTT internet bağlantılarından olan hgsmusteri.ptt.gov.tr adresinden yararlanabilirsiniz. HGS otoyol ve köprülerden geçişleri düzenleyen bir sistemdir.Bu sistem sayesinde devlet geçişlerden ve otoyol kullanımlarından kaynaklanan ücretleri tahsil etmektedir.

13

HGS (hızlı geçiş sistemi) OGS ile birlikte hizmete sunulmuştur. HGS cezası, araçların herhangi bir HGS etiketine sahip olmaması yada HGS bakiyelerinin yeterli olmaması durumunda kaçak olarak geçişlerden dolayı kaynaklanmaktadır. HGS ceza sorgulama yapmak için aşağıda verdiğimiz bağlantıyı açarak araç plakasını ve güvenlik kodunuzu girmeniz yeterli olacaktır.

Bu hizmet sonucunda HGS geçiş ihlali sorgulama yapılarak araca ait herhangi bir HGS cezası var olup olmadığı öğrenilebilmektedir. HGS etiketi bankalardan alınabildiği gibi PTT şubelerinden de alınabilmektedir. Ayrıca bankalara verilecek otomatik ödeme talimatı ile HGS bakiye yükleme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Geçiş ihlali tespiti sağlamak ve kaçak geçiş cezasını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

HGS CEZA SORGULAMA İÇİN :

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir