HACİZ SORGULAMA

Haciz sorgulama veya e-haciz sorgulama işlemini yine bir çok  sorgulamada olduğu gibi vergi ve borçlarla ilgili olan gib.gov.tr üzerinden yapabilirsiniz. Haciz sorgulama yaparak üzerimize ait herhangi bir icra işlemi olup olmadığını borç sorgulama servisi aracılığı ile öğrenebilmekteyiz.

Borç sorgulama servisi sayfasından sadece tc kimlik no, nüfus cüzdanı seri no, anne kızlık soyadı ve güvenli kodu girilerek borç bilgisi görülebilmektedir. E-haciz uygulaması, ile devlet vergi borcu olduğu halde bu borcunu ödemeyen veya başka sebeplerden dolayı bu borçları tahsil edilemeyen kişilerin banka hesaplarına el konulması veya bu hesaplardan tahsil edilmesi şeklinde gerçekleşmektedir.

Bu uygulama devletin vergi toplama verilerinden önemli bir artış sağlamaktadır. Ayrıca vergi mükellefleri bu uygulamaya maruz kalmamak için vergi borçlarını ödeme konusunda daha hevesli davranmaya başlamışlardır.

Haciz sorgulama yaparak hem bu tür icra işlemlerinden haberdar olur hemde eğer imkan varsa geç kalınmamışsa bu işlemlerin önüne geçilebilmektedir. Sizinde vergi borcunuz varsa veya devlet kurumlarıyla yaptığınız işlemlerden, adınıza kesilmiş cezalardan kaynaklı borçlarınız bulunuyorsa e-haciz uygulamasıyla  karşılaşmadan bir an önce bu borçlarınızı ödeyerek hacze konu olmaktan kurtulabilirsiniz.

HACİZ SORGULAMA İÇİN :

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir