ARAÇ CEZA SORGULAMA

Araç ceza sorgulama yapmak için yapılması gereken tek şey  ve tek güvenilir kaynak olan GİB internet vergi dairesi uygulamasını kullanmaktır. Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme başlığı altında iki aşamadan oluşan sistemde kredi kartınızı kullanarak ödeme yapmadan önce sorgulama yapmak durumundasınız.

Araç plakası, tc kimlik numarası ve tescil tarihi bilgileri girilerek araç ceza sorgulama ekranına ulaşılabilmektedir. Burada yapılması gereken ceza bilgileri başlığını seçerek aracınızın plakasına yazılmış ve sisteme girilmiş herhangi bir trafik cezası bilgisinin olup olmadığını kontrol etmektir. Ceza bilgileri kısmında eğer trafik cezası borcunuz var ise bu ekranda görüntülenecektir.Trafik cezası bilginiz yok ise ekranda “trafik para cezası borcunuz bulunmamaktadır” mesajını göreceksiniz.

Eğer aracınıza ait ceza borcunuz var ise ceza bilgilerinin yer aldığı bölümün altında anlaşmalı bankalar ve geçerli kartlar bölümü bulunmaktadır.Bu bölümde yer alan bankalardan herhangi birinin kredi kartına sahipseniz trafik cezası borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Bu uygulamanın sağladığı bir çok avantaj mevcuttur. Online trafik cezası sorgulama yaparak aracımızın herhangi bir borcunun bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca motorlu taşıtlar vergisi ve trafik para cezası tutarlarını kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca polis tarafından yüzünüze karşı kesilen trafik cezalarının sisteme düşmesini beklemeden beyanlı trafik cezası ödeme seçeneğini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Böylelikle adınıza veya aracınızın plakasına kesilen cezaları kontrol ederek gecikme zammı uygulamasından kurtulmuş olursunuz.

ARAÇ CEZA SORGULAMA İÇİN :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir