İHALE YASAK SORGULAMA

Devlete bağlı kurumlar tarafından yapılan ihalelerde belirli şartların yerine getirilmesi ve bu şartların sağlanması amaçlanmaktadır. İhalelere katılan kişiler ihale şartlarını kabul etmiş sayıldığından dolayı ihale prosedürleri resmi olarak uygulanmaktadır. Özellikle ihale alan ve ihalede yer alan Şartları yerine getirmeyen kişiler çeşitli yaptırımlara maruz kalmaktadır.

Bu konuda adli yollara gitme hakkı bulunduğu gibi daha sonraki ihalelere katılmaktan kişiler men edilebilmektedir. Bu tür durumlarda kişilere yasak getirilmekte ve yasak boyunca da herhangi bir ihaleye katılması engellenmektedir. Kişilerin ihaleler hakkında yasak sorgulama yaparak durum bilgisi alabilmesi de mümkündür. Bu bakımdan özellikle yasak alan kişiler durumunu kontrol edebilmek adına ihale yasak sorgulama yapabilmektedir

İhale Yasağı Sorgulama

İhale yasak sorgulama işlemleri resimde görülen hizmet ekranı üzerinden yapılmaktadır. Sizler de ihale yasak sorgulama yapmak istediğiniz durumlarda bu hizmet ekranı sayfasına giriş yapmalısınız. Sayfaya giriş yapıldığında yasakların uyruğu bölümünden öncelikli olarak tercih yapılmalıdır. Yerli ve yabancı olmak üzere ayrı ayrı seçim yapılbildiği gibi kişiler tümü seçeneğini de işaretleyebilmektedir. Ardından yasaklananın adı ya da kayıtlı olduğu oda gibi detaylı bir şekilde bilgi girişinin yapılması gerekmektedir.

Capture 2016-07-05 at 17.28.46

Kişilerin yapacağı farklı seçimler ile birlikte son olarak arama butonuna basılmalıdır. Girilen bilgiler dahilinde sistemdeki yasaklı kişilerin bilgileri karşılaştırılacak ve eşleşen uygulama eşleşen kişi bulunduğundan bu kişiler listelenecektir. İhale yasak sorgulama işlemlerinin yapılması için belirtilen bilgilerin takip edilmesi yeterlidir.

İnternet üzerinden yapılan işlemler dahilinde kişiler kolay bir şekilde sorgulama yapma imkânına sahip olacaktır. Aynı zamanda kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi adına yasaklı sorgulama sayfası son derece basit bir şekilde hazırlanmış durumdadır. Bu sayfaya giriş yaparak güncel durumu hakkında bilgi alabilir ve ihaleye yönelik durumunuzu kontrol edebilirsiniz. https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/Yasaklilik/YasakliSorgu.aspx

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir