ARAÇ SORGULAMA

Araç sorgulama işlemi e-devlet sistemi üzerinden yapılabildiği gibi otokontrol 5664 kısa mesaj servisi hizmeti kullanılarakta yapılabilmektedir. Araç sorgulama hizmetine en çok ihtiyaç duyulan zaman araç alım satım durumlarıdır. Araç alım satım işlemlerinde bahse konu olan araç hakkındaki bilgilere yukarıda bahsettiğimiz uygulamalar sayesinde ulaşılabilmektedirler. Bu iki uygulama sayesinde araçların hasar geçmişi, kaza bilgileri, sigorta poliçeleri gibi bilgiler rahatlıkla ve şeffaf bir şekilde öğrenilebilmektedir.

728X90

E Devlet Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkiye.gov.tr üzerinden e devlet şifresi yardımı ile yapılan sorgulama e devlet araç sorgulama diye adlandırılmaktadır. E devlet kapısının sağladığı hizmetlerden biri olan araç sorgulama işlemi özellikle aracı satın alacak kişiye büyük avantaj sağlamaktadır. Alıcı kişinin satıcıya herhangi bir şey sormasına gerek kalmadan tüm bilgileri bu uygulama sayesinde öğrenebilmektedir.

E Devlet Araç Sorgulama İçin : Tıklayınız

OTOKONTROL 5664 Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta Bilgi Merkezinin çalışmaları sonucunda hayata geçirilen sistem gayet kullanışlı basittir. Her cep telefonu olan GSM kullanıcısı bu hizmetten kolaylıkla faydalanabilmektedir. Turkcell , Avea, Vodafone GSM şirketleriyle anlaşılarak uygulamaya konan sistemde, araçların hasar geçmişleri, mağduriyet bilgileri, trafik poliçe bilgileri, karışmış oldukları kazalar, kaza tespit tutanak bilgileri yer almaktadır. Bu bilgiler sayesinde araçlarla alakalı tüm bilgilere ulaşılabileceği gibi alım satım sırasında doğabilecek anlaşmazlıklarında önüne geçilmiş olur.Araç sorgulama işlemi için cep telefonlarınızdan plakanızı yazıp 5664 servisine kısa mesaj yollayabilirsiniz. Araç sorgulama hizmetleri oldukça farklı ve gelişmiştir. Bu bakımdan ihtiyaç duyduğunuz bilgilere göre hizmetler arasından seçim yapabilirsiniz.

Hasar Geçmişi Sorgulama

Hasar geçmişi sorgulamak isteyen kişiler aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sorgulama yapmalıdır. Sadece plaka üzerinden bilgilere ulaşılabilir olması bu konuda kolaylık sağladığından dolayı tüm araçlar için hasar sorgulama yapılabilir. Araç hasar sorgulama için örnek bir sorgulama şöyledir;

01_hasar geçmişi sorgulama

Araç Detay Bilgisi Sorgulama

Araçlar hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler ise araç detay bilgisi sorgulama yapmalıdır. Bu sorgulama türünde ise yine plaka yeterli olduğu gibi sorgulamanın başına detay yazılması yeterli olmaktadır. Bu sayede araçlar hakkında pek çok detaylı bilgi alınabilir. Örnek bir sorgulama ise şöyledir;

04-Araç Detay Bilgisi Sorgulama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir