KİK YASAK SORGULAMA

Türkiye’de devlete bağlı kamu kurum ve kuruluşları tarafından ihtiyaçların karşılanması ve malzeme teminini yapılması amacıyla ihaleler yapılmaktadır. Bu ihaleler malzeme temini ile ilgili olabildiği gibi aynı zamanda pek çok farklı işleminin gerçekleştirilebilmesi adına da gerçekleştirilebilir.

Devlet tarafından yapılan ihalelere katılan kişilerin dikkat etmesi ve mutlaka bir ihale şartlarına uyması gerekmektedir. İhale şartlarına uymadığı durumlarda kişilerin bu durumun cezasını çekmesi gerekebilmektedir. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda iade şartlarına uyulmaması durumunda ihale şartlarında belirtilen bilgiler dâhilinde kişilere çeşitli konularda ceza verilebileceği belirtilmiştir ve bu bakımdan kişilerin ceza almamak adına mutlaka uygun bir şekilde davranması gerekmektedir.

kik

Kişilerin ceza alması halinde bu cezalar arasından yasaklama da olabilmektedir. Kişilerin yasak cezası aldığı zamanlarda yasak süresince tekrar bir ihaleye girmesi mümkün olmayacaktır ve bu da kişinin mağduriyet yaşamasına neden olabilecektir. Bu nedenle kişilerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına mutlaka ihale şartlarını önceden incelemesi ve bu ihale şartlarına uygun bir şekilde davranması gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan kişiler ilgili hizmetlerden yararlanacak ve ihtiyaçlarını karşılayabilecektir.

Yasak Sorgulama

Kişilerin ihalelerde yasak alıp almadığını öğrenebilmesi adına internet üzerinden sorgulama yapabilmek mümkündür. İnternet aracılığı ile yapılacak sorgulamalarda kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi ve yasaklılık durumunu görüntülemesi sağladığından dolayı kişiler bu tür durumlar hakkında bilgileri online olarak alabilmektedir. İnternet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanarak sizler de yasaklılık durumunuz hakkında sorgulama yapabilir ve bu konuda kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Üstelik sunulan hizmetler ücretsiz olduğundan dolayı herhangi bir bedel ödemeden sorgulama yapabilir ve bu konudaki güncel durum hakkında bilgi alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/Yasaklilik/YasakliSorgu.aspx ile sorgulama yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir