TİB YASAK SORGULAMA

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından yürütülen işlemler dahilinde pek çok internet sitesine yasaklama getirilebilmektedir. Özellikle Türkiye’de yapılan son düzenlemeler ile birlikte Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın yetkileri arttırılırken, kapatma işlemleri de çok kısa süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu tür durumlar hakkında bilgi almak isteyen kişilerin internet üzerinden sorgulama yapabilmesi mümkündür. Sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için online olarak açılan sayfaya girilmelidir ve sayfa üzerinden işlemler yürütülmelidir. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan kişiler kolay bir şekilde sorgulama yaparak bilgi alma imkanına sahip olacaktır.

TİB Yasak Sorgulama

TİB yasak sorgulama işlemleri aşağıda yer alan resimde görülen hizmet ekranı üzerinden yapılmaktadır. Bu hizmet ekranına erişmek isteyen kişiler ise internet.tib.gov.tr adresi ile sayfaya giriş yapabilir.

TİB yasak sorgulama için giriş sonrasında formun doldurulması yeterli olacaktır. Kişilerin TİB yasak sorgulama için 3 farklı sorgulama şeklinden birisini tercih etmesi yeterlidir. Bu doğrultuda IP, URL ya da domain üzerinden sorgulama yapılabilir. Kişiler sorgulama türünü bağlı olarak uygun bilgileri sorgulama alanına girdikten sonra güvenlik kodunu da yazmalı ve ardından sorgulama butonuna tıklamalıdır. Böylece ekranda yasak ile ilgili bilgiler yer alacaktır ve bilgilerin incelenmesi ile birlikte bu konudaki ihtiyaçlar da karşılanacaktır. Sunulan hizmetler sayesinde kişilerin TİB yasak sorgulama konusundaki tüm ihtiyaçları karşılanacağı gibi kişilerin istediği site için yasak sorgulama yapması mümkündür.

Capture 2016-07-01 at 0.00.35

TİB yasak sorgulama ücretsiz olduğundan dolayı herhangi bir bedel ödemeden direk sayfa aracılığı ile TİB yasak sorgulama yapılabilir, bilgi alınabilir. Kişilerin sorgulama sonrasında yasak olduğu yönünde bilgi aldıysa, yasaklamanın ne zaman ve hangi karar ile alındığı gibi detayları görüntülemesi ve bu konuda bilgi alması da mümkündür. Bu bakımdan TİB yasak sorgulama ile birlikte yasaklılık konusunda kesin bilgiler alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir