ÜCRETSİZ ARAÇ HASAR SORGULAMA

Kaza yaptığınız aracınızın hasar bilgisini ve tutarını artık internetten Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi ( SBGM) online hizmet sayfasından yapacağınız araç hasar sorgulama işlemi ile öğrenebilirsiniz. SGBM resmi web sitesi üzerinde yer alan kaza tespit tutanağı sorgulama ve itiraz etme uygulamasından sorgulamanızı kolayca yapabilirsiniz.
Hasar Sorgulama Nereden Yapılır?
SGBM’ nin bu sorgulama işleminiz için size sunduğu 3 farklı sorgulama yöntemi bulunuyor. Bu sorgulama yöntemlerden ilki plaka ve sigortalının TC kimlik numarası girilerek yapılan sorgulama yöntemidir. İkincisi ise plaka ve sigortalının vergi kimlik numarası girilerek yapılan sorgulama iken üçüncü ve son sorgulama yöntemi ise plaka ve sürücünün TC kimlik numarası girilerek yapılabilen sorgulama yöntemidir.
Bu üç sorgulama yöntemi ile de ücretsiz araç hasar sorgulama işlemini yaparak, sorguladığınız aracın kaza sonucunda ortaya çıkan maddi hasarına ilişkin tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz. Araçta fiziki olarak oluşan hasarlar ve hasarların ortaya çıkardığı maliyet gibi hasar bilgilerinin en detaylı şekline ve güncel haline bu sorgulama işleminiz ile ulaşabilirsiniz. Bu sorgulama işleminizi günün her saatinde kolayca yapabilirsiniz.
Sorgulamayı yaptığınız bu sayfada dilerseniz hasara ilişkin oluşturulan kaza tespit tutanağına itirazda edebilirsiniz. Dilerseniz bu sorgulama işleminizi e devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile e devlet sistemine girerek, Emniyet Genel Müdürlüğü’ nün online hizmeti olan araç sorgulama sayfasından plakayı girerek, Emniyet Genel Müdürlüğü’ nde bulunan genel bilgiler aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.
ÜCRETSİZ ARAÇ HASAR KAYDI SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir