TRAMER KAYDI SORGULAMA

Tramer kaydı sorgulama işlemini yapabilmek ve araçlarınızla ilgili hasar bilgilerine ulaşmak için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi uygulamalarından yardım almalısınız. Araçla ilgili tramer kayıtlarını öğrenmek için 2 yöntem bulunmaktadır.

Bu yöntemlerden ilki araç tramer kaydı öğrenme işlemidir.Bu yöntem tramer.org.tr resmi sitesinden acente girişi sorgulanabilmektedir.Tramer sorgulama işlemini acenteler dışında bireysel olarak yapmak mümkün değildir. Sigorta acente girişi vereceğimiz linki açtıktan sonra sırasıyla kullanıcı bilgileri kısmına kullanıcı tipi, e-mail bilgileri girilmelidir. Ardından acente bilgileri kısmına sigorta şirketi, acente no, ticaret sicil no bilgileri girilerek giriş tuşuna basılır. Bu şekilde tramer kaydı sorgulama işlemini yapmış olursunuz.

Diğer bir yöntem olan otokontrol 5664 hizmeti ile araçlarınızın hasar geçmişini, kaza bilgisini ve kaza tespit tutanağı bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bu yöntem için yapılması gereken cep telefonlarından araç plakasını yazın 5664 hattına yollayın. Buradan size gelecek mesaj ile araçla ilgili tüm hasar bilgilerine ulaşabilirsiniz.Ayrıca yine şasi no ile sorgulama yapabilirsiniz. Msj bölümüne HASAR yazın ardından şasi numarasını yazarak 5664 gönderin. Ayrıca KAZA yazın ardından plaka noyu yazarak 5664 gönderin. Bu şekilde aracınızla ilgili hasar kaydı bilgilerine ulaşmış olacaksınız.

TRAMER KAYDI SORGULAMA İÇİN :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir