TRAMER KAYDI SORGULAMA

Tramer kaydı sorgulama işlemi Sigorta ve Bilgi Gözetim Merkezi tarafından tramer.org.tr üzerinden sadece acentelere sağlanmaktadır. Sigorta acenteleri sisteme üye olarak bu hizmetten yararlanabilirler. Tramer sorgulama yapmak istedikleri aracın bilgilerine ulaşmak için sigorta acentesi olunması gerekmektedir.Sigortacılık dünyada çok gelişmiş olmasına rağmen ülkemizde pek beklenilen şekilde gelişme kaydedememiştir. Sigortacılığın çeşitli alanları vardır bunlardan bir tanesi de araçlara zorunlu trafik sigortasıdır  geçmiş yıllarda zorunlu trafik sigortasının karşılığında alınan hasarlarda çok farklı şekillerde haksız yere hasar bedeli alınmıştır.

Bunun önüne geçilebilmesi nedeni ile sigortacılıkta Tramer sistemine geçilmiştir. Tramer sisteminde araca ait sigorta poliçesi kesildiği anada kesildiği gün, kesildiği saat  araç hakkında her türlü bilgi kayıt altına alınmaktadır, ve bunun sonucunda geçmişe ait sigorta poliçesi kesilememektedir.

Ve trafik sigorta poliçesi kesildikten sonra adına poliçe düzenlenmiş olan aracın herhangi bir kazaya karışmış olduğuna dair kayıt bu sisteme girmektedir. Ve bu sitem sayesinde aracın kazalı olup olamadığı sorgulanması sonucunda öğrenilmektedir.
TRAMER KAYDI SORGULAMA İÇİN :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir