PLAKADAN TRAMER SORGULAMA

İkinci el araç alan kişiler, alacakları araçların geçmişinde yaptığı kazalar ile ilgili bilgi alabilmek için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin sunduğu bu hizmetlerden yararlanmalıdır. Sistemde yer alan bilgiler doğrultusunda, kişinin araç ile ilgili talep ettiği bilgiler kendisine iletilecektir. Bunun için kısa mesaj servisi devreye sokulmuştur. Plakadan tramer sorgulama, hasar kayıt sorgulama gibi tüm işlemler için bu kısa mesaj servisini kullanmanız gerekmektedir.
Tramer kaydı nedir?
Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi’nin kısaltması olarak kullanılır. Tramer kaydında, araç ile ilgili Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi’nde kayıtlı olan bilgiler sorgulanmaktadır. Araç hakkında herhangi bir kaza durumunun olup olmadığı, kaza varsa, hangi tarihlerde nasıl gerçekleştiği gibi detaylar, bu hizmetler sayesinde öğrenilebilmektedir.
Tramer kaydı sorgulaması nasıl yapılır?
Tramer kaydı sorgulama işlemleri için Tramer ihbar numarasını bilmeniz gerekmektedir. Bu numarayı bilmeden tramer kaydı ile sorgulama yapmak mümkün değildir. Tramer ihbar numarasını biliyorsanız, KTT yazarak ihbar numarasını yazmanız ve 5664’e göndermeniz yeterli olacaktır. Bu servise göndereceğiniz her sms ücretlendirilmektedir. Ücret, her sms için 4.00 TL olarak belirlenmiştir. Tarifeniz ne olursa olsun, bakiyenizden bu ücret kesilecektir. Ayrıca tüm operatörler, bu hizmetten yararlanabilmektedir. Tramer kaydının yanı sıra araç hasar kaydı, araç trafik sigortası durumu, tutanak kaydı gibi diğer tüm sorgulamaları da yine yapabilmeniz mümkündür.
DİĞER SORGULAMAR İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir