HAC KURA SORGULAMA

Hac görevinizi yerine getirebilmek amacı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’ na yaptığınız başvurunuzun sonuçlarını yine Diyanet İşleri Başkanlığı’ nın resmi web sitesinden kolayca öğrenebilirsiniz. Hac görevini yerine getirmek isteyen müminlerin sayısal açıdan fazla olması nedeni ile yılın hac dönemlerinde Diyanet İşleri Başkanlığı hacca gitmek isteyen vatandaşlardan gelen başvurular üzerine kura çekilişi gerçekleştiriyor.
Hac Kura Sonuçları Öğrenme
Diyanet İşleri Başkanlığı’ nın gerçekleştirdiği bu kuranın sonuçlarını hac kura sorgulama işlemini Diyanet İşleri Başkanlığı resmi web sitesinde yer alan Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasındaki uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Bu sorgulama işleminizi Diyanet İşleri Başkanlığı’ nın Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kuranın ardından açıklanan duyurulardan sonra yapabilirsiniz.
Hac kura sorgulama işleminiz için bu uygulama ekranında sadece TC kimlik numaranızı girerek, ara sekmesine tıklamanız yeterli oluyor. Böylece hac başvurunuz için durum bilginize, borç/ödeme bilgilerinize ve kayıt yapmaya yetkili olan acentelere ilişkin iletişim ve adres bilgileri gibi tüm hac işlem ve durum bilgilerine ulaşabilirsiniz. Detaylı olarak yer alan bu bilgiler ile hac göreviniz için durumunuzu ve yapmanız gerekenleri tüm ayrıntıları ile öğrenebilirsiniz.
HAC KURA SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir