FATURA BORÇ SORGULAMA

Alınan hizmetlerin aylık olarak ücretinin ödenmesi için abonelere fatura gönderilmektedir. İnternet hizmetinden evde kullanılan suya kadar her türlü işlem için ayrı bir fatura gönderilerek abonenin ödemesi istenir. İnternet üzerinden tüm bu faturaların sorgulamasını yapmak ve aynı şekilde faturayı ödemek mümkündür. Bunun için hangi hizmet için sorgulama yapılacaksa o hizmetin internet portalına giriş yapmak yeterli olacaktır.
İnternet fatura sorgulama
İnternette en çok kullanılan sorgulama bölümlerinden olan internet fatura sorgulama için ülkemizde hizmet veren internet sağlayıcılarının online işlem merkezine girmek yeterlidir. TTNET, Turkcell Superonline, Smile ADSL gibi internet sağlayıcılarından hizmet alan aboneler, aylık faturalarını sorgulamak, kota takibi yapmak ve faturaları ödemek için online işlem merkezlerini kullanabilirler.
Ev borcu sorgulama
Evde kullanılan doğalgaz, su, elektrik gibi hizmetler için belediyeler ve özel kurumlar internet üzerinde portallar oluşturmaktadır. Bu portallar üzerinden abonelikler ile ilgili tüm işlemler yapılabildiği gibi fatura sorgulama ve ödeme imkanı da bulunmaktadır.
Telefon faturası sorgulama
Ülkemizde hizmet veren üç operatörden hat alarak kullanım yapan aboneler, faturalarını bu operatörlerin internet siteleri üzerinden sorgulayabilmektedir. Online işlem merkezi oluşturan her operatör abonelerine bu yönden büyük bir kolaylık sunmuştur. Eğer faturalı hat kullanıyorsanız siz de hangi operatör abonesiyseniz onun internet sitesini kullanarak tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Bu sorgulamalar ve online işlem merkezlerinden yararlanmak tamamen ücretsizdir. Fakat sistemlerden yararlanmak için abonelik bilgileriniz ile üye olmanız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir