E DEVLET SSK PRİM SORGULAMA

Modern devlet hizmetleri anlayışı kapsamında son yıllarda devlet kurumların online hizmet uygulamaları, çok daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Özellikle de devlet kurumlarının online hizmet uygulamalarının sağladığı kolaylıklar ve avantajlar, son yıllarda vatandaşlar tarafından daha çok kullanılmalarına neden oluyor.

Devletin tüm kurumlarının bir arada bulunduğu bir sistem üzerinden vatandaşlara modern hizmet sunabilmek amacı ile hizmete sunduğu e devlet sistemi ile pek çok resmi işlem artık sadece birkaç dakika içerisinde yapılabiliyor. E devlet sistemi üzerinde tüm devlet kurumları gibi SGK’ da yer alıyor. SGK mükelleflerinin işlemlerini daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay yapabilmesi sağlanabiliyor. E devlet SSK prim sorgulama da bunlardan birisidir.

E Devlet’te SSK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet sisteminde SSK mükelleflerinin prim detaylarını öğrenebilmeleri için e devlet şifresi ile sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Bu şifrede tüm PTT şubelerinden 2 TL gibi cazip bir fiyata temin edilebiliyor. E devlet SSK prim sorgulama için sisteme giriş esnasında TC kimlik numarası ve e devlet şifresi ile kimlik doğrulama yapılabiliyor.

Daha sonra e hizmetler kategorisindeki SGK uygulamaları içerisinde 4A hizmet dökümü seçeneği ile SSK sigortası mükellefleri kolay bir şekilde tüm detayları ile SSK prim bilgilerini öğrenebiliyor. En güncel SSK prim bilgilerine e devlet sistemindeki bu sayfadan ulaşılarak, büyük bir kolaylıktan yararlanabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir