SÜRÜCÜ BELGESİ İPTAL SORGULAMA

Sürücüler için trafikte ehliyetin alıkonmasına kadar cezalar bulunmaktadır. Bu bakımdan kişilerin trafik kurallarına uyması, hatasız bir şekilde davranması gerekmektedir. Özellikle ülkemizdeki trafik sisteminde elektronik denetleme sistemlerinin kullanılması ile birlikte sürücülere verilen cezalar daha da artmış durumdadır. Sürücü belgesine bu tür hatalı durumlarda ceza olarak el konulabilmektedir.
Sürücü belgesi iptal
Sürücülerin yaptığı hatalar sonucunda sürücü belgeleri iptal edilebilmektedir. Bu konuda iki seçenek bulunmaktadır. Sürücü belgeleri daimi ya da geçici olarak iptal edilebilmektedir. Bu konuda yapılan davranışa göre karar verilmektedir. Daimi olarak sürücü belgelerinin iptal edilmesi için mahkeme kararı gerekmektedir. Bu konuda yapılan hatalı davranış tespit edildikten sonra konu ile ilgili inceleme başlatılması gerekir. Bu incelemelerin ardından konuyla ilgili karar verilerek ehliyetin el konulmasına karar verilebilmektedir. Ehliyetin daimi olarak el konulmasının diğer bir şartı ise kişinin sağlık konusunda sorun yaşamasıdır. Görme, renk körlüğü gibi durumlarda kişilerin araç kullanmasına izin verilmemektedir.
Sürücü belgesi iptal sorgulama
Sürücü belgesi ile ilgili bu tür durumları sorgulamak için internetten yararlanabilirsiniz. Bu tür konulardaki sorgulama hizmetleri E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden sorgulama yapmak için E-Devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekmektedir. Bu girişin ardından sürücü belgenizin bilgileri ile sürücü belgesi ile ilgili sorgulama yapabilirsiniz. Sistem Emniyet Genel Müdürlüğü ile aynı veritabanını kullandığından dolayı güncel bilgilere ulaşmanız mümkündür.
SÜRÜCÜ BELGESİ İPTAL SORGULAMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir