GARANTİ BELGESİ SORGULAMA

Ürününüzün garanti belgesi hakkındaki sorgulamalarınızı artık Gümrük ve Ticaret Bakanlığı resmi web sitesinde yer alan garanti belgesi sorgulama uygulaması aracılığı ile yapabilirsiniz. Garanti belgesine ilişkin tüm detaylı bilgileri öğrenebileceğiniz bu sorgulama işlemini uygulamada iki farklı yoldan yapabilirsiniz.
Garanti Belgesi Sorgulama Nereden Yapılıyor?
İlk olarak garanti belgesi numarasından sorgulama yapabileceğiniz gibi ikincil olarak firma unvanından sorgulama yapabilirsiniz. Garanti belgesi sorgulama uygulamasında sorgulama tipini garanti belgesi numarasından yapmak istemeniz durumunda garanti belgesi numarasını girmeniz ve ardından ara sekmesine basmalısınız.
Eğer ikinci seçenek olan firma unvanından sorgulama yapmayı tercih ederseniz, firma unvanını ve firmanın bulunduğu veya bağlı olduğu ili seçerek, ara sekmesine basmalısınız. Bu şekilde her iki yolla da garantisini sorguladığınız ürününüzün garantisine ilişkin tüm bilgilere en detaylı ve güncel halleri ile ulaşabilirsiniz. Bu sorgulama ile ürününüzün garantisinin başlangıç tarihi, garanti detayları, kim veya hangi kurum tarafından yapıldığı, geçerliliği ve diğer önemli bilgileri ile ilgili olarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Ürününüz için tanınan ücretsiz servis hizmeti, bedel iadesi veya yenisi ile değiştirilmesi gibi hizmetlerden yararlanabilmeniz için garanti belgesinin geçerliliğinin bulunmasına dikkat etmelisiniz.
GARANTİ BELGESİ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir