BAĞKUR AFFI

11.09.2014 tarihi itibari ile Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ve Torba Yasa olarak adlandırılan kanun düzenlemeleri ile birlikte vatandaşlara borçlarıyla ilgili yapılandırma imkanı getirildi. Trafik cezalarından sosyal güvenlik borçlarına kadar pek çok alanda yapılabilecek taksitlendirme ve yapılandırmalarla birlikte vatandaşlar borçlarını kolayca ödeyebilecek.
BAĞ-KUR prim yapılandırmaya nasıl başvurulur?
BAĞ-KUR güvencesi olan ve taksitlerini zamanında yatırmadığından dolayı borçları biriken ve bu borçları ödenmeyen kişiler yapılan son düzenleme ile birlikte bu borçlarını daha kolay ödeme imkanına kavuşabiliyor. Bu yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru yapması gerekiyor. Bunun için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden Başvuru ve ödeme sayfasına giriş yaparak formu doldurmanız yeterli oluyor.
BAĞ-KUR affından yararlanma şartları
Yapılan bu BAĞ-KUR affı düzenlemesinden borcu olan herkes yararlanabilmektedir. Yararlanmanın en önemli şartı taksitlendirme yaptıktan sonra vatandaşların düzenli bir şekilde borçlarını ödemesidir. Taksitlerin ödeme zamanını geçiren vatandaşların tekrar bir yapılandırma yapması söz konusu olmadığı gibi eski borçlarının esas alarak yeniden düzenlenmesi mümkün olmaktadır. Bu nedenle düzenlemenin ardından vatandaşların aksatmadan borçlarını bitirmeleri gerekmektedir.
Başvuruda son gün
Yapılan düzenlemeden yararlanmak isteyen vatandaşlar 1 Aralık tarihine kadar başvurusunu tamamlaması gerekiyor. Aksi halde aftan yararlanma süresi geçtiğinden dolayı tekrar yapılandırma ve taksitlendirme yapmak mümkün olmayacak.
BAĞKUR AFFI VE PRİM YAPILANDIRMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir