ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI SORGULAMA

Devlet tarafından trafikte düzeni sağlamak ve insanların can sağlığını korumak adına bir takım düzenlemeler yapılmıştır. Araçların cinsine, durumuna ve kullanım amacına göre trafik sigortaları gibi zorunlu uygulamalar sayesinde özellikle kaza anlarında mağduriyet durumunun giderilmesi amaçlanmaktadır. Trafik sigortasında kaza durumlarında hatası olmayan kişinin zararını karşılamak için yapılmıştır. Kaskodan bu yönüyle ayrılmaktadır.
Trafik sigortası nedir?
Trafik sigortası, her yıl yapılan bir uygulamadır. Bu nedenle her aracın her yıl bu sigortayı yaptırması gerekir. Araca yapılacak bu trafik sigortası ücretlidir ve sabit bir ücreti bulunmamaktadır. Aracın kayıtlı olduğu il, sürücünün trafik sicili, aracın durumu ve yaşı sigortanın ücretini belirlemektedir. Üstelik pek çok sigorta firması, aynı araç için de aynı fiyatı vermediğinden dolayı trafik sigortası yaptırma konusunda herkes farklı firmalardan zorunlu trafik sigortası sorgulaması yaparak fiyat almaktadır.
Trafik sigortası nasıl sorgulanır?
Trafik sigortası, her firmanın kendine özgü yaptığı bir uygulamadır. Devlet tekelinde olmadığından dolayı aracınıza trafik sigortası yaptırmak için istediğiniz firmayı tercih edebilir ve istediğiniz firma üzerinden sigortanızı yaptırabilirsiniz.
Trafik sigortası sorgulama
Araç için fiyat sorgulamanın yanında aracın trafik sigortası hakkında da sorgulama yaparak kalan süreyi öğrenebilirsiniz. Aracın trafik sigortası yaptırılmadığı durumlarda araç tespit edildiği anda bağlanmaktadır. Bu nedenle trafik sigortası geciktirilmemeli, hemen yaptırılmalıdır. Aracınızın trafik sigortasını sorgulamak için Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi’nin internet sitesini kullanabilirsiniz.
ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir