SSK ÇALIŞMA SAATLERİ SORGULAMA

Türkiye’de sigorta hizmetlerinin modern çağın standartlarını yakalayabilmesi ve sigorta mükelleflerinin sigorta işlemleri sırasında yaşamakta oldukları sorunların giderilebilmesini sağlaması amacı ile 2006 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu kuruldu. SSK, Emekli Sandığı ve BağKur sigorta kollarının çatısı altında toplayan Sosyal Güvenlik Kurumu daha yüksek standartlarda ve kalitede sigorta mükelleflerine hizmet vermeye başladı.
SSK Çalışma Saatleri Nereden Öğrenilir?
Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında bulunan SSK sigorta mükellefleri, sigorta işlemleri için kurum binasına gidebiliyor. Mesai saatleri bulunan bu devlet kurumunda işlem gerçekleştirecek sigorta mükelleflerinin çalışma saatleri konusunda bilgisi olmayabiliyor. Bu yüzden SSK sigorta mükellefleri SSK çalışma saatleri sorgulama işlemleri ile internette aramalar yapıyor.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan çalışma kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu çalışma saatleri, devlet kurumlarının diğerleri ile aynı olarak belirlenmiştir. İnternetten yapacağınız SSK çalışma saatleri sorgulama işlemlerinde bu sonuca ulaşabilirsiniz. Peki devlet kurumların çalışma saatleri nelerdir sorusunun yanıtı ise sabah 08:30 ile 12:00 iken, öğleden sonraki çalışma saatleri 13:00 ile 17:30 arası olarak belirlenmiştir. Bu çalışma saatlerinde Sosyal Güvenlik Kurumu il müdürlükleri ve şubelerine giderek sigortanız ile ilgili olan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir