SGK GECİKME ZAMMI HESAPLAMA

2006 yılından itibaren Türkiye’deki sigorta ve sosyal güvence hizmetlerinin modern çağın standartlarını yakalayabilmesi maksadı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu özellikle de sigorta mükelleflerinin daha hızlı, daha modern ve daha kaliteli hizmetler ile kurum işlemlerini yapabilmelerine olanak sağlamak amacı ile online hizmetlere son derece büyük bir ağırlık veriyor.
Bu kapsamda SGK tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda artık Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunan SSK, BağKur ve Emekli Sandığı sigortası mükellefleri kuruma olan prim borçları ve diğer hizmetlerden kaynaklı olan ödemelerinde yaşadıkları gecikmeler durumunda kuruma olan cezalı borç tutarlarının tamamının ne kadar olacağını kolayca sorgulayabiliyor.
SGK Borç Gecikme Zammı Öğren
Sigorta mükellefi olarak SGK gecikme zammı hesaplama işlemini SGK’ nın resmi web sitesinde bulunan e hizmetler sayfasındaki gecikme zammı hesaplama uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Bu uygulamada aynı anda toplam 15 farklı borç için hesaplama yapabilirsiniz. Bu kurumsal bilgi portalında hesaplama işleminiz için SGK’ ya olan borcunuzun dönemini ay ve yıl bazında girmeniz gerekiyor.
Borcunuzun TL cinsinden tutarını da girmeniz gerekiyor. Alt kısımda bulunan resmi ve özel seçeneklerinden sizin için olan seçeneği de seçmeyi unutmamalısınız. Tüm bilgileri girdikten sonra SGK gecikme zammı hesaplama işleminiz için tek yapmanız gereken hesapla butonuna tıklamak olacaktır. Bir ve birden fazla olarak girdiğiniz borçlarınızın gecikme zamlarının ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.
SGK GECİKME ZAMMI VE FAİZİ HESAPLAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir