E OKUL KAYIT SORGULAMA

Milli Eğitim Bakanlığı’ nın bu yıl uygulamaya koymuş olduğu yeni uygulamaya göre yerleştiğiniz okulu MEB’ in resmi web sitesinden kolayca öğrenebilirsiniz. Öğrenciler, MEB’ in otomatik olarak oturdukları ikamet adreslerine en yakın okula yaptığı kayıt sonuçlarını online olarak öğrenebilirsiniz.
E Okul Kayıt Sorgulama Nasıl Yapılıyor?
Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sitesine bağlı olan e okul kayıt sorgulama işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. MEB tarafından geliştirilen öğrencilerin ve velilerin öğrencilerin eğitim yaşantıları ile ilgili bilgilere ulaşabildikleri e okul sisteminden kayıt sorgulamaları da yapılabiliyor. Bunun için sadece okul kaydı sorgulanacak öğrencinin TC kimlik numarasının girilmesi yeterli oluyor. Ayrıca sayfa içerisinde yer almakta olan giriş kodunu ilgili giriş kodu kısmına yazılarak, MEB otomatik yerleştirme kayıt sonuçları öğrenilebiliyor.
MEB e okul kayıt sorgulama işlemi 2014-2015 eğitim dönemi için yapılan okul kayıt sonuçlarını öğrenebiliyorsunuz. Bu işlem ile yerleştirme yapılan okulun adı, adresi ve diğer iletişim bilgileri bu sonuç ekranında yer alıyor. Bu bilgiler ile 2014-2015 eğitim yılı için kaydınızın yapıldığı okul hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.
E OKUL KAYIT SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir