EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

Girdiğiniz ehliyet sınavının sonuçlarını artık Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) resmi web sitesi üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ehliyet sınavınızı sonuçlarını resmi web sitesindeki online duyuru sayfasından açıklanır açıklanmaz kolayca öğrenebilirsiniz.
Ehliyet Sınav Sonucu Nereden Öğrenilir?
Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınav sonuçları sorgulama işlemi için bakanlık tarafından resmi web sitedeki sınavlar kategorisinde bulunan motorlu taşıt sürücü adayı sınav duyuruları sayfasından adaylar ile paylaşılıyor.
Ehliyet sınav sonuçları sorgulama işlemi için girdiğiniz sınavın tarihine yönelik olarak yapılan sonuç açıklama duyurusuna tıklayarak TC kimlik no ve güvenlik kodu doğrulamasından sonra sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonucunuza ilişkin detaylı olarak puan, doğru ve yanlış sayısı gibi tüm bilgileri kolayca ulaşabilirsiniz.
Bu sınavda başarılı olup, ehliyet almaya hak kazanabilmeniz için 100 puan üzerinden hesaplanan 50 soruluk sınavda 70 puan almanız gerekiyor. 70 puan içinde 35 doğru cevap vermeniz gerekmektedir.
EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir