E KAYIT SORGULAMA

2014 yılı ilkokul ve ortaokul yerleştirme kayıtlarını Milli Eğitim Bakanlığı’ nın e kayıt uygulaması ile kolayca öğrenebilirsiniz. Öğrenciler veya veliler öğrencinin TC kimlik numarası ile kolayca Milli Eğitim Bakanlığı’ nın e kayıt sorgulama sayfasından kaydının hangi okula olduğunu görebiliyor.
E Kayıt Sorgulama Nasıl Yapılıyor?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan değişiklik ile birlikte bu yıl geçilen bu sistemde, Milli Eğitim Bakanlığı’ nın sisteminde öğrenciler ikamet adreslerine en yakın okullara kayıt ediliyor. Otomatik olarak gerçekleştirilen bu yerleştirme işlemi sonuçlarını e kayıt sorgulama sayfasından öğrenebilmek mümkündür.
Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sitesinde bulunan bu e kayıt uygulamasını kullanarak kaydının hangi okula yapıldığını kolay bir şekilde öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor. E kayıt sorgulama işlemi için e kayıt uygulama sayfasında giriş kodu resmindeki karakterlerin ilgi giriş kodu sekmesine yazılması ve kaydı sorgulanacak öğrencinin TC kimlik numarasının girilmesi gerekiyor.
Bu sorgulama ile öğrencinin kaydının hangi okula yapıldığının, okulun iletişim bilgileri ve ulaşım adresi gibi bilgilerine tüm detayları ile birlikte ulaşabilme imkanı bulunuyor. Yerleştirme sırasında kaydında uzak noktaya yerleştirme veya daha farklı bir sorun bulunan öğrencilerin velileri ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı İlçe Müdürlüklerine dilekçe ile başvurmaları gerekiyor.
E KAYIT SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir