ARAÇ DEĞER KAYBI

Araçların kaza yapması sonrasında tüm parçaların orijinal olarak tekrar onarılması dahi, aracın değer kaybı yaşamasına neden olur. Araç alım ve satım işlemlerinde araçların kaza durumuna göre de fiyatı belirlenir. Kazalı araç alınmak istenmediğinden dolayı kazalı araçların değer araçlara göre değeri çok daha düşük olabilmektedir. Bu nedenle sigorta firmalarından araçlarda yaşanan değer kaybını almak için başvuru yapması ve maddi olarak kaybı karşılaması da mümkün duruma getirilmiştir. Sigorta alanında yapılan son düzenlemeler ile birlikte kişiler bu konuda resmi olarak haklarını arayabilir duruma gelmiştir. Araç değer kaybı için kişilerin sigortaya yapacağı başvuru sonrasında sigorta firmaları tarafından gerekli destek sağlanmaktadır.

son_ekspertiz-960x600

Sigorta mevzuatlarında yapılan değişiklik ile birlikte kişilere sağlanan bu haktan yararlanmak isteyenlerin sigortalı dönem içerisinde kaza yapması ve ardından kaza ile ilgili tüm resmi işlemleri prosedürlere uygun olarak hazırlaması gerekir. Bu konuda kişilerin kaza tutanağı tutma gibi işlemleri nasıl yapacağını öğrenmesi yeterli olacaktır. Kaza sonrasında yapılacak işlemler ile birlikte kaza hasarlarını karşılanması sağlanırken, ardından araç değeri kaybı işlemleri de yapılabilir. Araç değer kaybı konusunda belirtilen işlemlerin takip edilmesi yeterlidir.

Araç değer kaybında araçların kaza durumlarına bakılmakta ve yaşanan kazaya göre ne kadarlık bir değer kaybı yaşandığı tespit edilir. Hazırlanan mevzuatta da bu konuda hesaplama işlemlerinin nasıl yapılacağı da belirtilmiştir. Bu açıdan kişiler kolay bir şekilde işlemlerini yürütebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir