SGK BORCU YOKTUR SORGULAMA

Sigorta mükelleflerinin daha hızlı ve daha kolay şekilde sigorta işlemlerini gerçekleştirebilmeleri amacı ile 2006 yılından bu yana bünyesinde SSK, BağKur ve Emekli Sandığı sigorta kolları ile hizmet vermekte olan Sosyal Güvenlik Kurumu, online hizmetlerde de son derece yoğun bir hizmet grafiği çiziyor.
Özellikle de sigorta işlemlerinde modern çağın standartlarını yakalayan Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun online hizmet uygulamalarını kullanarak, sigortanız ile ilgili işlemlerinizi dakikalar içerisinde internetten gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu mükellefi olarak kuruma olan borçlarınızın ödemesini gerçekleştirmeniz halinde kurumdan, borcu yoktur belgesi alabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi SGK borcu yoktur sorgulama ile internetten de yapabilirsiniz.
SGK Borcu Yoktur Belgesi Nereden Alınır?
Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun resmi web sitesinde bulunan online hizmetler sayfasındaki e borcu yoktur uygulaması üzerinden kolayca SGK borcu yoktur sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Mükellef güvenliğiniz için sisteme giriş esnasında bazı güvenlik bilgileri talep ediliyor. Bu işlem için uygulamada size daha önce yine Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilmiş olan kullanıcı adı, sistem şifresi ve iş yeri şifresi isteniyor.
Güvenlik kodu doğrulaması ile sisteme giriş yaparak, borcu yoktur sayfasından kolayca Sosyal Güvenlik Kurumu’na borcunuzun bulunmadığına dair teyit alabilirsiniz. Bu işlem sayesinde Sosyal Güvenlik Kurumu il müdürlüklerine gitmek zorunda kalmadan işlemleriniz için gerekli olan borcu yoktur belgesini görüntüleyebilirsiniz.
SGK BORCU YOKTUR SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir