SSK PRİM SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun online hizmetleri sayesinde artık sigorta işlemlerinizde son derece büyük kolaylıklardan ve yeni nesil avantajlardan yararlanabilirsiniz. SGK online hizmetler sayfasında sigorta mükelleflerinin her bir sigorta işlemi için hizmet vermekte olan bir uygulama sistemi bulunuyor. Bu sistem uygulamalarını kullanarak, sigorta işlemlerinizi artık dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
SGK’ nın online hizmetler sayfasındaki e sgm uygulaması aracılığı ile kolaylıkla SSK prim sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. SSK sigorta kolu mükellefi olan her sigortalı artık hizmet akdi ile çalışmalarında yapılan prim ödemelerini tüm detayları ile online olarak görüntüleyebilme imkanına sahip olabiliyor. Sigortanızın ilk giriş itibari ile yapılan tüm prim ödemelerini tarih, miktar ve dönemsel bazında ayrıntılı şekilde görebilme imkanına bu uygulama ile ulaşabiliyorsunuz.
Şifresiz SSK Prim Sorgulama Yapın
İnternetten SGK e sgm uygulamasını kullanarak SSK prim sorgulama için ana sayfada TC seçeneği ile giriş yapmalı ve açılan ekranda TC kimlik numarası, il, doğum yılı ve cilt numarası bilgilerinizi girerek, güvenlik kodu resmindeki doğrulamayı yaparak, bilgileri sorgula seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra sigortanız ile ilgili bilgilerin bulunduğu ayrı kategoriler arasından hizmet kategorisinin alt seçeneklerinden 4A hizmet bilgisi seçeneğine tıklayarak, sigortanızın prim ödemelerini tüm detayları ile öğrenebilirsiniz. Sistemde bulunan sigorta prim ödemeleriniz Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 1 ay geriden gelerek, girildiğini de unutmamalısınız.
SSK PRİM GÜN SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir