MESKİ BORÇ SORGULAMA

Mersin ilinde ikamet eden vatandaşlara su hizmeti sunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi, devlet tarafından yönetilmektedir. Her ilde olduğu gibi Mersin’de de özelleştirilmeye gitmeden devlet tekelinde yürütülen Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi, kısa adı ile MESKİ olarak adlandırılmaktadır.
Meski nedir?
MESKİ, internet üzerinden de hizmet veren Mersin su hizmeti ile ilgili tek yetkili kurumdur. İnternet üzerinden de hizmetlerini sürdüren MESKİ, bu sayede su ile ilgili tüm işlemleri daha kolay bir hale getirmiştir. Öyle ki artık kurumlara gitmeye gerek kalmadan su abonelikleri ile ilgili her türlü bilgiyi MESKİ internet sitesi üzerinden öğrenmek mümkündür.
Meski hizmetleri
MESKİ, sadece su kullanıma bağlı olarak faturalandırma ve borç ödeme değil, kişilerin abonelik bilgilerini değiştirme, güncelleme ve kaçak su bildirimi gibi durumlarda da vatandaşlara yardımcı olmaktadır. Bunun yanında arıza kaydı da oluşturmak mümkündür. İnternet sitesi üzerinden oluşturacağınız arıza kaydı sayesinde yaşadığınız su sorunlarını da çözümleyebilirsiniz.
Meski borç sorgulama
MESKİ internet sitesi üzerinden borç sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için abone numarasını bilmeniz gerekmektedir. Abone numaranız su faturanızda yer almaktadır. Dilerseniz bunu telefon üzerinden de öğrenebilirsiniz. Abone numarasının yanı sıra T.C. kimlik numaranız ile birlikte online sorgulama yaparak borcunuzu öğrenebilirsiniz.
Meski borç ödeme
MESKİ borcunuzu öğrendikten sonra MESKİ borçlarınızı aynı internet sitesi üzerinden ödeyerek su faturalarınızı için kolay bir çözüm bulabilirsiniz.
MESKİ BORÇ SORGULAMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir