ELEKTRİK BORÇ SORGULAMA

Elektrik kullanımınıza ilişkin borcunuzun olup olmadığını ve var olan borcunuzun tutarının ne kadar olduğunu abonesi olduğunuz elektrik dağıtım şirketinin resmi web sitesindeki online işlemler sayfasından öğrenebilirsiniz. Birkaç dakika süren işlem ile elektrik borcunuz veya faturanız ile ilgili olarak güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.
Elektrik Borcu Nasıl Öğrenilir?
Türkiye’de her bölge veya kentteki elektrik dağıtım hizmetlerinin dağıtımla yükümlü olan firma farklıdır. Farklı firmalar ile vatandaşlara yapılan elektrik dağıtım hizmetlerine ilişkin olarak ödenmesi gereken aylık faturalara ilişkin artık elektrik borç sorgulama işlemi internetten yapılabiliyor. Özellikle de her elektrik dağıtım firması abonelerine işlem kolaylığı sağlayabilmek amacı ile online hizmetlere daha fazla ağırlık veriyor.
Böylece vatandaşlar abonesi oldukları elektrik dağıtım firmasının resmi web sitesinde yer alan online işlem sayfasından elektrik borç sorgulama işlemlerini birkaç dakika içerisinde yapabiliyor. Bazı elektrik dağıtım firmaları abonelerinin abone no, TC kimlik no veya sayaç no gibi bilgileri ile üyeliksiz ve şifresiz olarak borç sorgulamalarını yapabilmelerine imkan veriyor.
Ancak bazı elektrik dağıtım firmaları abonelerinin online elektrik fatura sorgulama işlemleri için online işlem sistemine üye olması zorunluluğunu koyuyor. Böylece aboneleri kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve abonelik bilgileri ile sisteme üye olarak, sorgulama işlemlerini kolayca yapabiliyor. Elektrik dağıtım firmalarının her birinde kredi kartı ile ödeme işlemi yapılamadığından henüz online ödeme sistemine geçilmediği unutulmamalıdır.
AYEDAŞ FATURA BORÇ SORGULAMA İÇİN :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir