MARKA TESCİL SORGULAMA

Marka tescil, kişilerin ticari alanda oluşturdukları kurumsal kimliklerin korunmasını ve diğer fırsatçı kişiler tarafından marka adının kullanılarak zarar verilmesini önlemek amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Herhangi bir iş kolunda iş yapan kişiler, marka tescil yaptırarak kendiişlerini garanti altına alabilmektedir.
Marka tescil nasıl yapılır?
Marka tescil işlemleri, marka tescil ve patent hizmetleri veren aracı firmalar sayesinde kolayca yapılabilmektedir. Bu nedenle markalarını korumak isteyen vatandaşların bu firmalara başvurması gerekir. Marka tescil sırasında firma bilgileri ve kurumsal kimlik sizden istenecektir. Tüm bu bilgileri ve evrakları temin ettikten sonra marka tesciliniz için başvurunuz marka tescil danışmanınız tarafından sizin adınıza yapılacaktır. Bunun için marka tescil danışmanınıza vekalet vermeniz işlerinizi daha da kolay hale getirecektir.
Marka tescil ücretli midir?
Marka tescil, ücretli bir işlemdir. Üstelik her alacağınız marka ismi için ayrı ayrı ücret ödemeniz gerekmektedir.
Marka tescil süreci nasıl işler?
Marka tescil süresi, genelde 1 yılda tamamlanır. Tüm işlemler eksiksiz bir şekilde yapılırsa 1 yılın sonunda markayı almanız mümkün olur. Fakat bu bir yıl içerisinde markanıza herhangi bir itiraz gelirse süreçte uzamalar olabilmektedir. Bu nedenle bu tür olaylara karşı da sürekli hazır olarak gerekli girişimleri yapmak gekreir.
Marka tescil sorgulama nasıl yapılır?
Markanızı almadan önce bu alanda önceden alınmış markalara bakmanız gerekir. Bunun için Türk Patent Enstitüsü’nün online marka tescil sorgulama sayfasından sorgulama yapmanız gerekir.
MARKA TESCİL SORGULAMA İÇİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir