BUSKİ BORÇ SORGULAMA

BUSKİ, Bursa’da vatandaşların su ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuş bir kurumdur. Su konusunda Bursa’da tek yetkili kurum BUSKİ’dir ve su kullanmak isteyen vatandaşların BUSKİ’ye abone olması gerekmektedir.
BUSKİ’ye nasıl abone olunur?
Kiracı ya da ev sahiplerinni evlerinde su kullanabilmesi için abonelik işlemlerini yaptırması gerekir. Su aboneliği için gerekli evraklar bölgelere göre farklılık gösterebilmektedir. Fakat genel olarak kiracılar için kira sözleşmesi, ev sahipleri için de kira tapusu, zorunlu deprem sigortası gibi evraklar gerekir. Bu evrakların temin edilmesinin ardından aboneliğini başlatılacaktır.
BUSKİ borcu nasıl tespit edilir?
Alınan su hizmetinde ödeme bir sonraki ay yapılmaktadır. Her ay kullanılan su, su sayacı sayesinde okunarak ücretlendirilmekte ve kişilere faturalandırılmaktadır. Vatandaşların kullandığı bu faturaları zamanında ödemesi gerekmektedir. aksi halde su hizmeti kesilecek ve borç ödene kadar da açılmayacaktır.
BUSKİ borcu nasıl öğrenilir?
BUSKİ, vatandaşlarına daha iyi hizmet verebilmek adına internet üzerinden de hizmet vermektedir. Online üyelik ile su aboneliğiniz ile ilgili işlemleri yapabilir ve borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
BUSKİ su borcu sorgulama
BUSKİ’nin internet sitesine girdiğinizde üye olmadan da sorgulama yapabilmeniz mümkündür. sorgulama sayfası üzerinden borcunuzu öğrenmek için T.C. kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. Bu noktada aboneliğin kimin üzerinde olduğu önemlidir. Aboneliği üzerin alan kişinin T.C. kimlik numarası girilmelidir. Ardından abonelik üzerinde olan tüm borçlar çıkacaktır. Dileyen vatandaşlar online olarak bu borçları kredi kartı ile ödeyebilmektedir.
BUSKİ BORÇ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir