ADRES SORGULAMA

Devlet tarafından çıkarılan yeni yasa ile birlikte vatandaşların ikamet adresleri online sistem üzerinde de bulunuyor. Vatandaşlar modern çağda son derece kolay bir şekilde adreslerine ilişkin olarak sorgulamalarını gerçekleştirebiliyor. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen bu yeni uygulama ile birlikte internetten adresinizi kolayca sorgulayabilirsiniz.

Adresiniz sorgulayarak, teyit edebilmeniz için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ nün resmi web sitesindeki online hizmetler sayfasında adres sorgulama ekranı bulunuyor. Bu ekrandan birkaç dakika içerisinde adresinizi teyit edebilirsiniz.

Adres Sorgulama ve Doğrulama

Yeni geçilen bu adres kayıt sistemi içerisinde adresinizin olup olmadığını ya da adresinizin doğru olup olmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi sitesindeki bu adres sorgulama ekranında işleme başlayabilmek için TC kimlik numaranızı ve sayfadaki resimde gördüğünüz karakterleri ilgili alanlara girerek, sonraki seçeneğine tıklamalısınız.

İkinci aşamada doğrulamak istediğiniz adresi belirtmeniz gerekiyor. Bu noktada bulunduğunuz adres herhangi bir il ya da ilçede ise bu seçimi tercih etmeniz, bir beldede ise belediye adresi ve son olarak köyde iseniz köy adresi seçeneğini seçerek, son sekmesine basmanız gerekiyor. Bu işlem sonucunda adres kayıt sisteminde adresinizin bulunup bulunmadığını veya bulunuyorsa doğru olup olmadığınız kolayca tüm detayları ile görebilirsiniz.

ADRES SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir