SSK GÜN SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında bulunan SSK sigortası mükelleflerinin yine kurum tarafından belirlenmiş olan sigorta gün sayısını doldurması emeklilik için gereklidir. Emeklilik hakkının elde edilebilmesi için SSK sigorta mükellefi olarak 25 yıl hizmet verilmesi gerekiyor. SGK son yıllarda SSK sigortası mükelleflerinin sigortaları ile ilgili olarak bilgi edinebilmelerinde büyük bir kolaylık sağlıyor.
SGK mükellefleri için online hizmetlere son yıllarda çok daha fazla ağırlık veriyor. SGK tarafından gerçekleştirilen online hizmet çalışmaları kapsamında ortaya çıkmış olan e sgm online hizmet uygulaması aracılığı ile SSK sigorta mükellefleri kolaylıkla SSK gün sorgulama işlemlerini yapabiliyor. SSK sigortası mükellefi olarak artık internet üzerinden birkaç dakikanızı ayırarak sigortanızın prim gün sayısını öğrenebilirsiniz.
TC ile SSK Gün Sorgulama Yapabilirsiniz
Şifresiz olarak SSK gün sorgulama işleminizi yapabileceğiniz e sgm uygulamasında TC kimlik numarası, il, cilt numarası ve doğum yılı bilgileri sizden isteniyor. Bu bilgilerin dışında sayfada bulunan güvenlik kodunun da doğrulamasını ilgili yere yaparak, bilgileri sorgula butonu ile sigorta bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Sistem içerisinde SSK gün bilgilerinize ulaşabilmek için hizmet kategorisindeki 4A hizmet bilgisi seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
Buradan sigortanızın toplam gün sayısının ne kadar olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Ancak bu noktada kesinlikle sistemin son bir aydaki sigorta sürelerini kapsamadığını unutmamalısınız. Son ay dışında SSK işe ilk giriş tarihinden itibaren olan tüm gün sayınızı öğrenebilirsiniz.
SSK GÜN SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir