EKSPER RAPORU SORGULAMA

Trafiğe çıkan araçlar için çeşitli sigortalar mevcuttur. Devlet tarafından zorunlu tutulan trafik sigortasının yanında kasko gibi sigortaların da yapılabilmesi mümkündür. Özellikle aracı yeni olan ve aracını güvence altına almak isteyen kişilerin tercih ettiği kasko sayesinde araçta meydana gelen hasarın maddi zararını sigorta firmalarından karşılaması mümkündür. Bu konuda araçta meydana gelen hasarın sebebi her ne olursa olsun, sigorta şartlarına uyduğu takdirde zarar karşılamaktadır. Bu noktada eksper raporu oldukça önemlidir. Kaskosu olan araç sahipleri bu tür durumlarda eksper raporu sorgulama yaparak durum hakkında bilgi alabilmektedir.
Eksper raporu nedir
Trafikte meydana gelen kazaların ardından durum tespiti yapmak için, güvenilir ve tarafsız olan eksper tarafından inceleme yapılmaktadır. Bu noktada amaç durum hakkında hem araç sahibini hem de sigorta firmasını bilgilendirmek ve durumu tarafsız gözle aktarmaktır. Bu amaçla kazaların ardından bir eksper ataması yapılarak kaza hakkında raporun hazırlanması sağlanır.
Eksper raporu sorgulama
Bu şekilde hazırlanarak resmiyet kazandırılmış rapor hakkında bilgi almak mümkündür. İşleme konmuş bu eksper raporunu internet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından internet üzerinden sunulan bu hizmet sayesinde eksper raporunuzun hangi işlemlerden geçtiğini, konuyla ilgili nasıl bir sonuç çıktığını, olası itiraz ve sorunları bu sayede öğrenerek işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz.
EKSPER RAPORU SORGULAMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir