SGK İŞE GİRİŞ TARİHİ SORGULAMA

Özel sektörde sigortalı olarak çalışmaya başlamanız halinde bağlandığınız Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun sigorta kolu olan SSK sigortası ile sağlık hizmetlerinden yararlanabilir ve emekliliğiniz için prim ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında bulunan SSK sigorta koluna ilk defa sigortalı olarak çalışmaya başladığınız andan itibaren bağlanıyorsunuz.
SGK İşe Giriş Tarihi Nereden Öğrenilir?
2006 yılından bu yana hizmet vermekte olan Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun daha kaliteli ve daha modern hizmet sunabilmek amacı ile online hizmetlere vermekte olduğu ağırlık sayesinde artık çok daha kolay bir şekilde sigortanız ile ilgili olarak işlemlerinizi internetten gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun online hizmet uygulaması e sgm ile çok daha hızlı ve kolay şekilde işe giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz.
SGK işe giriş tarihi sorgulama için e sgm uygulamasında şifre gerekmediğinden dolayı TC kimlik numarası, nüfus il, doğum yılı ve cilt numarası bilgilerini girmeniz gerekiyor. Güvenlik kodunu da ilgili yerine yazarak, bilgileri sorgula butonu ile sistemdeki sigorta bilgilerinize ulaşabilirsiniz
Sistem içerisinde SGK ilk işe giriş tarihi sorgulama için öncelikli olarak hizmet kategorisinin altında bulunan 4A hizmet bilgisi seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu sayfa içerisinde yer alan detaylı ve güncel sigorta bilgileriniz arasında SGK işe giriş tarihinizi yıl ve gün olarak öğrenebilirsiniz.

SGK İŞE GİRİŞ TARİHİ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir