UEDAŞ FATURA BORÇ SORGULAMA

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ’den Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Yalova illerinde oturup elektrik alımı yapan vatandaşlar Fatura ve borç sorgulamalarını UEDAŞ resmi sitesinden sorgulatabilir.

Fatura borcunu öğrenmek isteyen vatandaşlar UEDAŞ’ın sayfasına girerek Fatura Sorgulama Sekmesine tıklayarak yönlendirilen sayfada sağ üst bölümden yer alan fatura ve borç sorgulama sekmesinden yönlendirilen sayfada fatura ve borçlarını sorgulatabiliyorlar. Bilgi almak isteyen vatandaşlar yönlendirilen sayfadan fatura üzerinde yer alan işletme kodu bilgilerini ve Abone no’larını yazarak fatura ve borç bilgilerini öğrenebiliyorlar.

İlgili sayfanın görünümü aşağıdaki gibidir;

1

Bu fotoğrafta da görüldüğü üzere kişiler kolay bir şekilde bilgilerin girilmesi sonrasında site üzerinden borçlarını öğrenebilir. Borç bilgisini öğrenen kişiler ise borçların son ödeme tarihlerine göre ödeme işlemlerini yapmalıdır. Ödeme konusunda online ödeme kanalları da tercih edilebilir. Bu bakımdan kişilerin UEDAŞ fatura borç sorgulama sonrasındaki ödeme işlemlerini de aynı UEDAŞ fatura borç sorgulama işlemlerinde olduğu gibi kolay bir şekilde yapabilir. İlgili hizmetlerde ücret alınmamaktadır.

UEDAŞ FATURA BORÇ SORGULAMA İÇİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir