SGK AİLE HEKİMİ SORGULAMA

Türkiye’nin yeni dönem modern çağda sağlık hizmetleri açısından çok daha kaliteli ve modern standartlara ulaşabilmesini sağlayabilmek amacı ile Sağlık Bakanlığı tarafından son yıllarda pek çok yeni uygulama hayata geçiriliyor. Bu uygulamalardan birisi de aile hekimliği uygulamasıdır. Aile hekimliği uygulaması sayesinde artık ikamet etmekte olduğunuz bölgeye sorumlu olan sağlık kuruluşunda her zaman aynı doktordan sağlık hizmeti alabilme imkanına sahip olabiliyorsunuz.
Sağlık bakanlığı aile hekimliği uygulaması ile hem vatandaşların daha uzun periyotlu tedavilerde daha stabil hizmet alabilmesi, hem daha hızlı sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi hem de daha pek çok farklı sağlık hizmeti hakkında yararlanabilmesini sağlamayı amaçlıyor. Bu haklar arasında dileyen vatandaşlar bir müracaat ile aile hakimini değiştirebilme imkanına da sahip olabiliyor.
Aile Hekiminin Kim Olduğunu Öğren
Ayrıca Sağlık Bakanlığı’ nın online hizmetlerdeki kaliteli hizmet anlayışı sayesinde internetten aile hekiminiz ve bağlı olduğu sağlık kuruluşu hakkında bilgi alabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı’ nın resmi internet sitesinde bulunan online hizmetler sayfasından SGK aile hekimi sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz.
Aile hekimi sorgulama işleminiz için Sağlık Bakanlığı resmi web sitesindeki sorgulama ekranında TC kimlik numaranızı girerek, aile hekimi sorgulamanızı yapabilirsiniz. Sayfada bulunan güvenlik kodunun doğrulamasını da ilgili yerine yaparak, sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi sonucunda aile hekiminizi ve hizmet verdiği sağlık kuruluşunun ismi ve adres bilgilerini de detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.
AİLE HEKİM BİLGİSİ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir