182 RANDEVU SORGULAMA

Daha iyi hizmet vermek adına Devlet sağlık alanlarında randevu sistemine geçmiştir. Randevu sistemi ile hastalar randevu almadan hastanelerin sağlık hizmetinden yararlanamamaktadır. Hastaneler sadece acil durumlara müdahale ederken, hayati tehlikesi olmayan hastalar için randevu sistemini şart koşmaktadır.
Randevu nasıl alınır?
Devlete bağlı hastanelerden randevu almak için 182 nolu telefonu aramanız gerekmektedir. Bu iletişim hattından randevunuzu alarak muayenenizi yaptırabilirsiniz.
İstediğim yerden randevu alabilir miyim?
182’yi arayarak istediğiniz yerden randevu alabilirsiniz. Bu konuda sağlık sisteminde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Devlete bağlı istediğiniz hastaneden ve bu hastanedeki istediğiniz doktordan randevu alabilirsiniz. Bu noktadaki tek kriter yoğunluktur. Yoğunluktan dolayı randevu tarihi çok ileri bir tarihe verilebilmektedir. Bu nedenle özellikle kontrolleriniz için önceden randevu almanız gerekmektedir.
Randevu almak ücretli mi?
Randevu almak telefon üzerinden ücretsizdir. Herhangi bir ücret tahsil edilmediği gibi SSK gibi güvenceniz varsa hastaneden alacağınız sağlık hizmetiniz de güvenceniz tarafından karşılanacaktır. Randevu tarihine kadar gitmekten vazgeçtiğiniz takdirde iptal etmeniz de mümkündür. Bu tür durumda herhangi bir ceza işlemi uygulanmadığı gibi 182’yi aramanız yeterli olacaktır.
Fakat 182 numaralı telefon ücretlidir. 182’yi arayan kişilerden arama ücreti kesilecektir. Sabit telefonlarda ve operatörlerde fiyat değişiklik göstermektedir.
182’den randevu almak
182’yi aradığınızda sizden bazı bilgiler istenecektir. Kimlik bilgileriniz ile birlikte kayıt yaptırdıktan sonra randevunuz tamamlanacaktır.
Telefon ile aramak istemeyen vatandaşlar internet üzerinden de randevu alabilmektedir.
RANDEVU SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir