YEPAŞ FATURA BORÇ SORGULAMA

Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış olarak hizmet veren YEPAŞ, binlerce aboneye elektrik sağlamaktadır. Kişiler YEPAŞ üzerinden aldığı elektrikler için borç takibini online olarak yapabilmektedir bu bakımdan YEPAŞ fatura borç sorgulama servisinden kullanılarak gerekli işlemler yapılabilir.

YEPAŞ fatura borç sorgulama için ilk olarak aşağıdaki bağlantı aracılığı ile YEPAŞ fatura borç sorgulama ekranına erişim sağlanmalıdır. Siteye giriş yapıldıktan sonra ekrana aşağıdaki gibi bir görünüm açılacaktır.

yepas

Bu ekranda kişilerin YEPAŞ fatura borç sorgulama yapabilmesi adına sözleşme hesap no gibi bilgilerin istendiği bir formu doldurması gerekir. Sözleşme hesap numarası, kişilerin elektrik sözleşmesinde yer alacağı gibi faturalarda da yazmaktadır. Bu açıdan önceki faturalar da kontrol edilerek sözleşme hesap numarası öğrenilebilir. Ardından ise güvenli kodunun girilerek sorgulama butonuna tıklanması gerekmektedir. Sorgula butonuna tıkladıktan sonra sistem tarafından aboneye ait herhangi bir borcun olup olmadığı sorgulanarak, sonuç sayfasında yayınlanacaktır. Belirtilen şekilde tüm aboneler önlem olarak YEPAŞ fatura borç sorgulama yapabilmektedir.

YEPAŞ FATURA BORÇ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir