LİSE KAYIT SORGULAMA

TOEG sınav puanınıza göre yapmış olduğunuz tercihler sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan yerleştirme sonuçların artık internetten kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İnternetten lise kayıt sorgulama işleminiz için Milli Eğitim Bakanlığı’ nın online hizmet sistemi bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sitesinde yer almakta olan e hizmetler sayfasından rahatlıkla ulaşabileceğiniz ilgili sorgulama ekranına alttaki bağlantıdan da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Lise Kayıt Sorgulama Nereden Yapılır?
Lise kayıt sorgulama işleminiz için sorgulama ekranında sizden TC kimlik numaranız ve doğum tarihiniz isteniyor. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girdikten sonra tamam seçeneğine tıklayarak, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tercihlerinize göre gerçekleştirilen yerleştirme sonucunu öğrenebilirsiniz.
Yeni uygulanan bu sistem ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yerleştirmenizin yapılmış olduğu lise ile ilgili olarak adres, iletişim ve diğer bilgilere ilişkin güncel ve detaylı bilgilerin en doğru haline ulaşabilirsiniz. Böylece lise eğitimini göreceğiniz okula olan kaydınızın sonuçlarını birkaç dakika içerisinde öğrenerek, hangi işlemleri yapmanız gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz.
LİSE E KAYIT SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir