LİSE DİPLOMA SORGULAMA

Lise diplomanız pek çok alanda karşınıza çıkabilecek son derece önemli bir belgedir. Lise diploması pek çok iş başvurusunda ya da resmi işlemde ilgili kurum ya da kuruluşlar tarafından talep edilebiliyor. Bu yüzden lise diploması belge olarak çok önemlidir. Bu yüzden de internette özellikle lise diploması elinde olmayan kişiler tarafından lise diploma sorgulama yapılıp yapılamadığına dair geniş kapsamlı araştırmalar yapılıyor.
Lise Diploması Online Sorgulanır mı?
Ancak özellikle resmi makam olarak öne çıkan Milli Eğitim Bakanlığı’ nın internette online lise diploma sorgulama işlemi yapma gibi bir hizmeti bulunmuyor. Bu yüzden lise diploma sorgulamalarını ancak diploma bilgileri, öğrenci bilgileri ve kimlik bilgileri gibi kişisel bilgiler ile mezun olduğunuz okula başvuruda bulunmanız gerekiyor.
Mezun olduğunuz okul lise diplomanıza ilişkin olarak size oldukça yardımcı olur ve lise diplomanızı yeniden alabilmenize yardımcı olur.
İnternette yeni mezun öğrenciler ÖSYM resmi web sitesindeki online öğrenci işlem merkezinden diploma notunu öğrenebiliyor. ÖSYM merkezlerinden sınav ve tercih başvuruları sırasında alınan ÖSYM şifresi ile ÖSYM aday işlem sistemine giriş yaparak, eğitim bilgileri sayfasından lise diplomasının puanını öğrenebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir